Jak naladit TV Barrandov? Návod pro TOPFIELD TF6000CR

12.01.2009 14:07

Dne 11.1.2009 v 11:01 začala vysílat TV Barrandov. Vzhledem k tomu, že se nám množí dotazy, jak TV Barrandov v CS Linku naladit, přinášíme Vám podrobný návod pro přijímače TOPFIELD TF6000CR, jak na to.

 

Pozn. Prakticky všechny přijímače značky TOPFIELD mají menu členěno stejně, tzn. že tento návod je vlastně univerzální pro přijímače tohoto výrobce.

 

Parametry programu TV Barrandov:

Frekvence: 11797 MHz

Polarizace: Horizontální

Symbolová rychlost: 27500

FEC: 3/4

 

Jak provést naladění programu

Na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko MENU a objeví se Vám následující obrázek.

 

 

Šipkami na dálkovém ovladači najeďte na kolonku Instalace a stiskněte tlačítko OK. Pokud jste provedli vše správně, uvidíte následující.

 

 

Šipkami najeďte na řádek Vyhledávání programů a stiskněte OK. Uvidíte tuto obrazovku.

 

 

  1. Šipkami najeďte na první položku - Název satelitu - a zkontrolujte, jestli je zde napsáno Astra3A. Pokud tomu tak nebude, stiskněte tlačítko OK a z nabízeného seznamu vyberte Astra3A a potvrďte tlačítkem OK
  2. Posuňte se o řádek níž - Režim vyhledávání - a zde pomocí šipek zvolte možnost Manual. Pokud tam již Manual bude napsáno, můžete tento krok přeskočit
  3. Najeďte na řádek Frekvence a pomocí čísel na dálkovém ovladači napište 11797
  4. Posuňte se na řádek Přenosová rychlost a pomocí čísel na dálkovém ovladači napište 27500
  5. Posuňte se na řádek Polarizace a pokud zde nebude napsáno Horizontální, pomocí šipky vpravo to změňte na Horizontální
  6. Zkontrolujte, zda je na řádku FTA/Kódované navolena možnost FTA + kódované. Pokud tomu tak nebude, pomocí šipek tuto možnost vyberte
  7. Všech ostatních položek si nevšímejte a posuňte se rovnou na možnost Vyhledávání a potvrďte OK

 

Pokud jste udělali vše správně, už byste v seznamu vyhledaných programů měli TV Barrandov vidět. Teď již stačí stisknout tlačítko Exit a v seznamu programů vybrat TV Barrandov a díváte se.

 

Pozn. Takto vyhledané programy (včetně TV Barrandov) se v seznamu programů zařadí automaticky na úplný konec. Pokud si jej budete chtít přesunout někam dopředu, postupujte dle návodu k satelitnímu přijímači.

  

Na některých kartách společnosti Gital může dojít k tomu, že i když TV Barrandov naladíte, nebude Vám program fungovat a přijímač bude hlásit cosi o geografickém stínění. Pro odstranění tohoto problému stačí napsat SMS ve tvaru: GITAL mezera CR mezera ČÍSLO VAŠÍ DEKÓDOVACÍ KARTY VČETNĚ NULY NA ZAČÁTKU a odešlete tuto zprávu na číslo 9035507.
Zpět